![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4333275
*
nr 433 3275
Spegel
Sekelskiftesram, höjd: 68
Utrop:
300 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 oktober 2006
kl 16:58:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/10 17:38:33
1
Vinnande bud
12/10 10:32:08
2
350 kr
12/10 16:41:07
3
350 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskiftesram spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 433 3275
Spegel
Sekelskiftesram, höjd: 68
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 oktober 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/10 17:38:33 | 1 | Vinnande bud |
12/10 10:32:08 | 2 | 350 kr |
12/10 16:41:07 | 3 | 350 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskiftesram spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53